Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Yazın gelmesiyle birlikte her yıl olduğu gibi bir kilo verme furyası başladı. Kimi spor ve egzersize yönelirken, kimileri bununla yetinmeyip detoks sularında çare aradı. “Peki, detoks suyu nasıl yapılır?” ya da “detoks suyu nasıl hazırlanır?” gibi sorularınız varsa, tok tutan ve kısa sürede yağ yaktıran detoks suyu tariflerimiz ve önerilerimiz için yazımıza bir göz atın.

Detoks Suyu Neden Önemli?

Baş ağrısı, yorgunluk, uyku problemleri vücutta biriken toksinlerden kaynaklıdır. Detoks suyu vücudun birkaç gün dinlenmesini sağlar. Detoks suyu, içeriğinde birleşen malzemelerin yağ yakıcı özelliği sayesinde çok kısa sayede ödeminizden arınmanızı sağlar. Ayrıca toksinlerinizi atarak yenilenmeniz için birebirdir. Ancak detoks suyunu doğru hazırlamak ve düzenli kullanmak oldukça önemlidir. İşte en etkili detoks suyu tarifleri…

detoks suyu nasıl hazırlanır

Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Sirkeli Detoks Suyu Tarifi

Malzemeler:

  • 1 tane limon
  • 2 çay kaşığı elma sirkesi
  • 1 bardak su

Nasıl Hazırlanır?

1 adet limonun suyunu sıkın. Diğer malzemeleri de üzerine ekleyerek bir süre dinlendirin. Sabah uyanınca ve akşam yemeğinden bir saat önce bu karışımdan azar azar için. Ancak tansiyon problemi olanlar bu tarifi uygulamak için doktora danışmalıdır.

Tarçınlı Detoks Suyu Tarifi

En etkili detoks suyu tariflerinden biri de bu. Tarçının yağ yakıcı özelliğini bilmeyen kalmadı. Elma ve tarçının uyumu karşısında lezzetli bir detoks suyu elde edeceksiniz.

Malzemeler:

  • 3 adet çubuk tarçın
  • 1 adet elma (rendelenmiş ya da ince ince dilimlenmiş)

Nasıl Hazırlanır?

Kaynayıp ılımış bir bardak suyun içinde elma ve tarçını ekleyin. 15 dakika bu şekilde bekletin. Yemeklerden en az 1 saat önce aç karnına tüketin.

Paylaş herkes duysun: