Et Benlerinden Kurtulmanın 7 Kolay ve Doğal Yolu

Et benleri tehlikeli değildir ve göz ardı edilebilirler. Ancak yüz ya da boyun gibi bazı bölgelerde var olan et benleri, görünüm olarak rahatsız edici olabilir. Et benlerini doğal olmayan şekilde kapatmak için bazı kremler kullanabilirsiniz. Ancak mağazalarda satılan bu kremlerin çoğu ağır kimyasal maddeler içerir. Bu nedenle görünüşünüzü düzelmek adına cildinize zarar verme olasılığınız ortaya çıkar. Bunun yerine, et benlerinden kurtulmak için doğal yolları denemenizi öneririz. Aşağıda et benlerini düşürmek için kolay ve doğal yollara yer verdik.

***Sponsorlu Reklamlar***

et benlerini düşürmenin yolları

Et Benlerinden Kurtulmak İçin Ev Yapımı Çözümler

1. Organik Elma Sirkesi

Bazı et benleri potasyum eksikliğinden kaynaklanır. Bu, zengin bir potasyum kaynağı olan organik elma sirkesinin et benleri için etkili bir doğal ilaç olabileceği anlamına gelir.

Nasıl uygulanır?

  • Bir yemek kaşığı organik elma sirkesi ile bir bardak sıcak suyu karıştırarak günlük olarak içebilirsiniz. Karışımın tadı sizin için sertse, bal ve limon ekleyin.
  • Başka bir seçenek de et beninin üzerine temiz bir pamuklu çubuk kullanarak az miktada organik elma sirkesi uygulamaktır. Organik elma sirkesindeki malik ve tartarik asitler et benlerini zamanla yok etmeye yardımcı olacaktır.

Bu yöntemlerin ikisi de et benleri kayboluncaya kadar tekrar edilebilir.

2. Sarımsak

Sarımsak, et beni tedavisi de dahil her türlü rahatsızlıkta kullanılabilir. Bu güçlü bitki, et beninini düşürebilen sülfürik suya sahiptir.

***Sponsorlu Reklamlar***

Nasıl uygulanır?

Bir diş sarımsağı ikiye bölün ve iç tarafı cilde temas edecek şekilde cildinize yerleştirin. Bölgeyi bir bandajla sarın. Mümkünse gece boyunca veya 12 saat bekletin. Beş gün boyunca veya sonuçları görene kadar tekrarlayın.

3. Ekşi Elma Suyu

Ekşi elma suyu et benleri için başka bir güçlü ev tedavisi sağlar. Elmanın içeriğindeki asit, et benini incelterek zamanla yok olmasını sağlar.

Nasıl uygulanır?

Ekşi elma suyunun içine bir top pamuk batırın ve et beni üzerine yerleştirin. Uygulamayı en az üç hafta boyunca günde üç kez tekrarlayın.

***Sponsorlu Reklamlar***

4. Greyfurt Suyu

Ekşi elma gibi greyfurt da et benlerini düşürecek güçlü asidik özelliklere sahiptir.

Nasıl uygulanır?

Taze bir greyfurtun suyunu sıkın. Bir top pamuk kullanarak et beni üzerine günde üç kez uygulayın. Cildinize zarar vermiyorsa, uygulamayı günde dört veya beş kez yapabilirsiniz. Bir ay sonra et benleri kaybolmaya başlamalıdır.

5. Kimyon Tohumu

Kanamalı et beniniz varsa, et benini yok etmek için kimyon tohumu kullanabilirsiniz. Kimyon tohumu, yara iyileşmesini teşvik ederek kanamayı durduracaktır.

Nasıl uygulanır?

Bir avuç kimyon tohumunu ezerek hamur haline getirin ve et beni üzerine yerleştirin. Gazlı bez veya yapışkanlı bandaj ile sabitleyin ve gece boyunca bekletin. Üç hafta boyunca veya et beni düşüne kadar tekrarlayın.

6. Limon Suyu

Evde et benlerini düşürmek için limon suyu seçeneğini atlamak olmazdı. Organik elma sirkesi, ekşi elma suyu ve greyfurt gibi mükemmel asidik güçlere sahip olan limon suyu, doğal bir cilt beyazlatıcı olarak et benlerini zaman içinde yok edebilir.

Nasıl uygulanır?

Pamuklu bir bezi limon suyuna batırın ve et beni üzerine uygulayın. Limon sizin için çok sertse, daha yumuşak bir alternatif için balla karıştırabilirsiniz.

7. İyot

İyot, et benlerini düşürmek için en nazik yollardan biridir. Özellikle tahrişe ve kızarıklığa yatkın hassas bir cildiniz varsa, et benlerini yok etmek için iyot kullanmanız idealdir.

Nasıl uygulanır?

Pamuklu çubuğu iyota batırın ve et beni üzerine sürün. İstenilen sonuçları elde edene kadar günde üç kez tekrarlayın.

Paylaş herkes duysun: