Evde Diş Minelerini Güçlendiren Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Piyasada birçok diş macunu bulunuyorken, neden evde diş macunu yapmalısınız? İçinde tam olarak ne olduğunu bilmenin verdiği güvenin dışında, ev yapımı diş macununun piyasada satılan diş macunlarına göre gerçekten bir avantajı var mı?

***Sponsorlu Reklamlar***

Çoğu hazır diş macunu, uzun süre kullanıldığında tiroid bezleri üzerinde olumsuz etkileri olduğu kanıtlanan florür içerir.

Ayrıca, birçok ticari diş macunu dişlerin sağlıklı ve güçlü kalmaları için ihtiyaç duydukları mineralleri engelleyen sülfatlar ve gliserin gibi maddeler içerir. Sodyum sülfat gibi bazı sülfatlar diş eti hassasiyetini artırabilir.

Bu doğal diş macunu tarifi, potansiyel olarak toksik ve sağlığa zararlı bileşenler olmaksızın, sağlıklı ve güçlü dişleri desteklemek için ihtiyacınız olan malzemeleri içerir.

Evde diş macunu nasıl yapılır

Ev Yapımı Doğal Diş Macunu Tarifi

Malzemeler:

***Sponsorlu Reklamlar***

 • 4 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
 • 2 yemek kaşığı karbonat
 • 4 çay kaşığı bentonit kili
 • 3 yemek kaşığı kalsiyum magnezyum tozu
 • 20 damla likit mineral
 • Tatlandırma için nane gibi bir uçucu yağ

Hazırlanışı:

 1. Bütün toz malzemeleri bir kasede karıştırın.
 2. Hindistan cevizi yağını eritin ve istenilen kıvamı elde edene kadar bir kerede bir yemek kaşığı ekleyin.
 3. Daha sonra bentonit kilini, kalsiyum magnezyum tozunu, likit minerali ve uçucu yağı ekleyin.
 4. Küçük bir kapta saklayın.
 5. Diş macununun kurumuş olduğunu fark ederseniz, az miktarda su ekleyerek nemlendirebilirsiniz.

Ev Yapımı Diş Macunu Nasıl Etkili Oluyor?

Karbonat çoğu diş macununda var olan ve dişleri temizleyen bir maddedir. Diş minesini yıkıcı olmadan aşındırır. Herhangi bir ev yapımı diş macunu tarifi için kabartma tozu gereklidir.

İster tablet ister kapsül olsun, kalsiyum magnezyum tozu bu tarifin önemli bir parçasıdır. Kalsiyum, dişlerinizin gelişmesine ve sağlam kalmasına yardımcı olan, magnezyum ise kalsiyumun uygun şekilde emilmesi için kritik öneme sahip bir maddedir.

Likit mineraller, dişlerinizin daha güçlü ve daha sağlıklı olmasını sağlayan kemin kütlesinin oluşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda dişler tarafından kolayca emilebilen mineraller içerir.

Bentonit kili yalnızca kirleri gidermekle kalmaz, aynı zamanda lekeleri çıkartarak dişleri beyazlatmaya yardımcı olur. Bentonit kili, dişleri remineralize etmeye yardımcı olan kalsiyum, magnezyum ve silis açısından zengin bir kaynaktır.

***Sponsorlu Reklamlar***

Paylaş herkes duysun: