Japon Yapıştırıcı Elden Nasıl Çıkar? (5 Doğal Yol)

Herhangi bir etkinlik yaparken kullandığınız japon yapıştırıcı elinize ve cildinizin herhangi bir yerine bulaşırsa hızlı bir şekilde donar ve hiç çıkmayacak kadar güçlü bir şekilde yapışır. Ancak japon yapıştırıcı genellikle cilde zarar vermez ve hızlı bir şekilde cildinizden çıkartmak için bazı ev çözümleri vardır. Aşağıda japon yapıştırıcıyı elden çıkartmanın 5 etkili yolunu okuyacaksınız.

***Sponsorlu Reklamlar***

japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar

Japon Yapıştırıcıyı Elden Çıkartmanın Yolları

Aşağıdaki yöntemler, japon yapıştırıcıyı cildinizden güvenli bir şekilde temizlemenizi sağlar.

1. Ilık, sabunlu su

Japon yapıştırıcı tamamen kuru değilse, etkilenen bölgeyi ılık, sabunlu suya batırmak yardımcı olabilir.

Bir kaseye çok sıcak olmayan su ve sıvı sabun koyarak karıştırın. Etkilenen bölgeyi 5 ila 10 dakika sabunlu suyun içinde bekletin. Yapıştırıcı yumuşayınca hafifçe ovalayın.

Bu başarısız olursa, aşağıdaki yöntemlerden birini deneyin.

***Sponsorlu Reklamlar***

2. Oje çıkarıcı veya aseton

Çoğu oje çıkarıcı, japon yapıştırıcı çözebilen aseton adı verilen güçlü bir solvent içerir.

Asetonu yapıştırıcının bulaştığı bölgeye uygulayın ve bir dakika bekleyin. Daha sonra bölgeyi ılık suyla hafifçe ovalayarak yıkayın.

Aseton potansiyel olarak zehirlidir ve cildi tahriş edebilir. Bu nedenle uygulamayı yaptıktan sonra ellerinizi iyice yıkamak hayati önem taşır. Cildinizi yıkadığınız halde herhangi bir kuruluk veya tahriş fark ederseniz, bölgeye nemlendirici uygulayın.

3. Yağlar

Tereyağı, Hindistan cevizi yağı veya avokado yağı gibi yağlar, japon yapıştırıcı ile birbirine yapışmış parmakların ayrılmasına yardımcı olabilir.

Öncelikle yapıştırıcı olan bölgeyi ılık suyla yıkayın. Daha sonra doğrudan yapıştırıcının üstüne yağ sürün. Yapıştırıcı çıkana kadar masaj yaparak yağ sürmeye devam edin.

***Sponsorlu Reklamlar***

4. Pomza taşı

Nasır ve ölü deri temizlemek için kullanılan pomza taşı, cilt üzerinde kuruyan japon yapıştırıcının çıkarılmasına da yardımcı olabilir.

Süper yapıştırıcıyı pomza taşıyla nazikçe temizlemek için, önce ılık sabunlu suya daldırın, sonra taşı ılık suya daldırın. Süper yapıştırıcı gidene kadar dairesel bir hareketle ponzayı bölgeye sürün. Bunu yapmak ağrı veya rahatsızlığa neden oluyorsa, başka bir yöntem deneyin.

5. Limon suyu

Limon suyunda asit, japon yapıştırıcının çıkmasına yardımcı olur. Bu çözüm, küçük japon yapıştırıcı lekelerinin çıkmasına ve yapıştırıcı ile birbirine yapışan parmakları ayırmak için en iyi çözümdür.

Limon suyu ile etkilenen bölgeyi ıslatın ve bir diş fırçası veya pamuklu çubuk ile bölgeyi hafifçe ovalayın. 5 ila 10 dakika bekleyin ve daha sonra bölgeyi yıkayarak nemlendirici uygulayın.

İlginizi Çekebilir: Evde Yapıştırıcı Nasıl Yapılır?

Paylaş herkes duysun: