Sivilce ve Sivilce İzlerini Yok Eden Karbonat Maskesi

Sivilce ve sivilce izleri, birçok kişide var olan en yaygın kozmetik sorunlardan biridir. Piyasada sivilce ile ilgili tüm sorunları tedavi etme seçeneği mevcuttur ancak bu tedavilerin çoğu pahalıdır ve genellikle istenen sonucu vermezler. Karbonat tüm bu üst düzey tedavilere göre gerçekten ucuz ve doğal bir alternatiftir. Cildin yüzeyine uygulanan karbonat, ölü hücreleri ve yağlı salgıları olan üst tabakayı ortadan kaldırarak sivilce oluşmasını zorlaştırır. Bu yazımızda sivilce ve sivilce izlerini yok etmek için basit ama etkili bir maske tarifine yer verdik.

Karbonatın Cilde Faydaları

Karbonat, hamur işleri başta olmak üzere bir çok lezzetli yiyecek yapımında kullanılan bir mutfak malzemesidir. Ancak hepsi bununla sınırlı değil. Karbonat, cildiniz için de harikalar yaratabilir. Sivilceleri yok etmekten ayakları dinlendirmeye, vücut kokusunu gidermekten lekeleri yok etmeye kadar birçok faydalı kullanıma sahiptir.

Karbonat, hafif peeling özelliği sayesinde cildinizdeki sivilce ve sivilce izlerini yok etmek için harikalar yaratabilir. Karbonatın yüzde kullanılmadan önce su ile seyreltilmesi gerekir. Anti-bakteriyel özelliği ile sivilcelerin kurumasını ve cildinizin daha fazla yıpranmasını önler.

NOT: Aşağıdaki karbonat içeren uygulamaları yapmadan önce, karbonata karşı herhangi bir alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için cildinizin küçük bir bölümüne uygulayın ve bir süre bekleyin. Cildinizde kızarıklık, yanmak ya da herhangi bir başka reaksiyon oluşması halinde uygulamaları yapmayın.

Sivilce ve sivilce izlerini yok eden maske

 

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Karbonat Maskesi

1. Uygulama

  1. Diş macunu kıvamına gelinceye kadar karbonat ile suyu karıştırın.
  2. Karışımı yüzünüze yumuşak dairesel hareketlerle uygulayın.
  3. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.
  4. Bu karışım sivilceyi iyileştirirken, ciltte kaşınma ve kızarıklık oluşmasını da engeller.
  5. Etkili sonuçlar için karbonat maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

2. Uygulama

Yukarıdaki tarifle elde ettiğiniz macunu, gece yatmadan önce sivilce ve sivilce izlerinin olduğu bölgeye uygulayabilir ve sabah kalktıktan sonra yıkayabilirsiniz.

3. Uygulama

Karbonat, cildinize peeling yapmak için de harika bir malzemedir.

  1. Her gün kullandığınız yüz temizleyicisi ile bir çay kaşığı karbonatı karıştın.
  2. Temizleyiciyi her gün yaptığınız gibi uygulayın ve cildinize 5 dakika masaj yapın.
  3. Daha sonra ılık suyla durulayın.
Paylaş herkes duysun: