Siyah Noktaları 15 Dakikada Yok Eden Jelatin Maskesi

Siyah noktalar ciltteki gözeneklerin cilt yağı ve yabancı maddelerle tıkanması sonucu ortaya çıkan kozmetik bir sorundur. Başka herhangi bir sağlık sorununa neden olmasalar da, yüz güzelliğine önem veren herkes için can sıkıcı olabilirler. Neyse ki, siyah noktalardan kurtulmak oldukça kolaydır. Üstelik siyah noktalardan kurtulmak için içeriklerinde kimyasal maddeler bulunan ve pahalı kozmetik ürünlerine cep yakan fiyatlar ödemenize de gerek yok. Aşağıda hazırlanışını verdiğimiz ev yapımı siyah nokta maskesi ile cildinizi temizleyerek hoş olmayan siyah noktalara veda edebilirsiniz. Siyah noktaları yok eden maskeyi, mutfağınızda bulunan malzemeleri kullanarak kolayca hazırlayabilirsiniz.

***Sponsorlu Reklamlar***

Siyah noktaları yok eden 2 malzemeli maske tarifi

Siyah Noktaları Yok Eden Maske Yapımı

Siyah noktalar kirlilik, çevresel nedenler, sağlıksız bir diyet veya aşırı sebum (yağ bezelerinin meydana getirdiği salgı) üretiminin sonucudur. Bu maske herhangi bir sağlık sorununa neden olmayan, rahatsızlık verici ve estetik olmayan siyah noktalardan kurtulmak için basit ve hızlı bir çözümdür.

Malzemeler:

  • 1 küçük paket kuru saf sığır jelatini (Kuru jelatini yaşadığınız yere en yakın aktarda bulabilirsiniz. Kilogram fiyatı ortalama 75-80 TL’dir. Siyah nokta maskesi için 50 gram almanız yeterli olacaktır. 50 gramı yaklaşık 10 kez kullanabilirsiniz.)
  • Bir kaç çay kaşığı süt (yağsız, az yağlı ya da tam yağlı olabilir)

Hazırlanışı:

***Sponsorlu Reklamlar***

  1. Bir çay kaşığı jelatin ile 3 çay kaşığı sütü karıştırın.
  2. Karışımı yaklaşık 10 saniye mikrodalga fırında çevirin ve bir macun elde edin. (Mikrodalga fırınınız yoksa karışımı ocakta benmari yöntemiyle de hazırlayabilirsiniz.)
  3. Macunu biraz karıştırın ve hemen yüzünüze uygulayın.
  4. Macunu sertleşinceye kadar yaklaşık 15 dakika bekletin ve sonra soyun.
Paylaş herkes duysun: