Yüksek Tansiyon Doğal Yollarla Nasıl Düşürülür?

Tansiyonunuz 140/90 mmHG’nin (14/9) üzerindeyse, muhtemelen hipertansiyon adı verilen bir durumdan muzdaripsinizdir. Yüksek tansiyon hem ilaçla hem de doğal yollarla düşürülür. Bununla birlikte, doğal yollar herhangi bir olumsuz yan etkiye neden olmaz. Hipertansiyon çok yaygındır ve dünya çapında pek çok insan bundan muzdariptir. Bu durum herhangi bir belirtiye neden olmadan ortaya çıkabilse de, yüksek tansiyon belirtileri arasında genellikle uykusuzluk, baş dönmesi, bacak krampları, ağrı, anormal kalp atış hızı ve hatta bazı durumlarda ölüm dahi yer alabilir. Sağlığınızı tamamen farklı bir seviyeye getirmek ve yüksek tansiyonu ilaç kullanmadan düşürmek istiyorsanız, aşağıda paylaştığımız doğal yolları deneyebilirsiniz.

***Sponsorlu Reklamlar***

yüksek tansiyon doğal yollarla nasıl düşürülür

Yüksek Tansiyonu Düşüren Doğal Yollar

1. Doğal Yol: Limonlu Su

Bunu yapmak için sadece limon ve biraz suya ihtiyacınız olacak. Bir limonu bir bardak suyu sıkmanız yeterli.

Limonlu suyu her gün sabah kahvaltısından önce için. Herhangi bir sebepten dolayı aç karna içemiyorsanız, günün herhangi bir saatinde içebilirsiniz.

Bu basit yol çok etkilidir. Çünkü limon bizi sağlıklı tutan bazı özelliklere sahiptir. Vücudun su ihtiyacını karşılamaya, vitamin alımına, kan damarlarını gevşetmeye, damar duvarlarının korunmasına ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur. Ayrıca, limon vücut için doğal bir potasyum kaynağı ve doğal sodyum düzenleyicidir.

2. Doğal Yol: Sarımsak

Sarımsak, mutfağımızdaki en sağlıklı yiyeceklerden biri olarak efsane haline gelmiştir. Tansiyonu ve kolesterolü düzenleme konusunda çok faydalı olan diallil disülfit, diallil trisülfit ve allisin gibi kükürt bileşikler içerir. Bu bileşikler nitrik oksit üretiminin doğal bir uyarıcısı olarak işlev görür.

***Sponsorlu Reklamlar***

Günde 2 diş çiğ sarımsak tüketin.

3. Doğal Yol: Organik Elma Sirkesi ve Karbonat

Bu yöntemde 1 yemek kaşığı organik elma sirkesi, 1/8 çay kaşığı karbonat ve suya ihtiyacınız olacak. Her iki malzemeyi de suya ekleyerek karıştırın ve için.

Organik elma sirkesi magnezyum, potasyum, kalsiyum ve diğer sağlıklı mineralleri ve arter duvarı koruması için gerekli olan besin maddelerini bol miktarda içerir. Karbonat pH seviyelerini ve tansiyonu düzenler.

Bu karışımı günde 2 kez tüketin.

4. Doğal Yol: Muz

Muz büyük miktarda potasyum içerir ve sodyum seviyelerini düzenler. Tansiyonu normalleştirme konusunda çok faydalıdır. Günde 2 muz, sağlığın korunması için yeterlidir.

***Sponsorlu Reklamlar***

Paylaş herkes duysun: