Yüzdeki Gözenekler Nasıl Kapatılır? (6 Doğal Maske)

Yağlı cilde sahip kişilerin yaşadığı en yaygın sorun yüzdeki gözeneklerdir. Bu sorunun ana nedeni cildinizi tahriş eden kir ve bakterilerdir. Ve bunların en kötüsü, cildimizi sıkılaştırıp gözenekleri kapatacağını iddia eden ürünlerin sorunu daha da kötüleştireceği gerçeğidir. Neyse ki, kendi evinizin rahatlığında yapabileceğiniz ve yüzdeki gözenekleri kapatma konusunda etkili olacak birçok doğal tedavi yöntemi var. Aşağıda size bu çözümlerden bir kaç tanesini göstereceğiz.

***Sponsorlu Reklamlar***

Yüzdeki gözenekleri kapatan maske tarifleri

Yüzdeki Gözenekler İçin Maske Tarifleri

1. Karbonat ve Su Maskesi

Uygulama:

2 yemek kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı suyu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın. 15 dakika kurumasını bekleyin ve sıkılaştıktan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

2. Salatalık, Gül Suyu ve Limon Maskesi

Uygulama:

***Sponsorlu Reklamlar***

Yapmanız gereken ilk şey, salatalığın kabuğunu soyup ezmek. Daha sonra ezilmiş salatalığa bir çay kaşığı gül suyu ve birkaç damla limon suyu ekleyin. Karışımı temiz bir beze koyun ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

3. Yumurta Beyazı ve Limon Suyu Maskesi

Öncelikle birkaç damla limon suyunu iki yumurtanın akı ile karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 5 dakika kurumasını bekleyin ve yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Bu maske sıkı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olurken, ölü cildi ve gözenekleri de ortadan kaldıracak.

4. Domates ve Limon Suyu

Uygulama:

Limon suyu ve domates suyunu karıştırırken 2:3 oranını kullanın. Örneğin, 2 çay kaşığı limon suyu ile 3 çay kaşığı domates suyunu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı bir top pamuk kullanarak yüzünüze uygulayın. Karışımı yaklaşık 15 dakika kurumaya bırakın ve yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

***Sponsorlu Reklamlar***

5. Badem ve Limon Suyu

Uygulama:

Öncelikle, birkaç badem alın ve bunları gece boyunca bir kase suda bekletin. Ertesi sabah bademleri ezin ve bir yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Yüzünüze macunu uygulayın ve yaklaşık 30 dakika boyunca reaksiyona girmesi için bekleyin. Son olarak macunu yüzünüzden temizlemek için soğuk su kullanın.

6. Limon ve Ananas Suyu

Uygulama:

Yarım bardak limon suyu ve ananas suyunu karıştırın. Temiz bir bezi karışımın içine daldırın. Bezi yüzünüze uygulayın ve 5-10 dakika bekletin. Süre sonunda yüzünüzü soğuk su kullanarak temizleyin.

Her evde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu doğal maskeler, yüzdeki gözenekleri kapatma konusunda harikalar yaratıyor.

İlgili Yazılar:

Paylaş herkes duysun: